• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
 • Стара версія
Часті питання / FAQ
Опубліковано 02 листопада 2014 року о 12:19

 

Візові питання

- Я громадянка України, планую відвідати Туркменістан в цьому році разом з неповнолітніми дітьми. Чи необхідно дітям оформляти паспортні документи і візи?

Так, оскільки в Туркменістані наявна вимога окремого паспортного документу для дітей з народження для в’їзду, виїзду, транзитного проїзду через її територію. Зазначена вимога стосується як громадян Туркменістану, так і всіх іноземців, в т.ч. громадян України.

- Я громадянка України, мої рідні – громадяни Туркменістану ніколи не були в Україні і мають намір приїхати до мене в гості цього року, чи можуть вони в’їхати на територію України без оформлення візи?

Ні, між Україною та Туркменістаном існує візовий режим. Вам, як запрошуючій стороні,  попередньо необхідно звернутися до нотаріуса для оформлення запрошення встановленого зразка. Після отримання даного запрошення ваші рідні повинні звернутися в консульський відділ Посольства відповідно до графіку прийому громадян з пакетом документів, необхідним для оформлення візи.

- Я громадянин Туркменістану, отримав спадщину на території України, а також придбав нерухомість в місті Києві. Чи можу я оформити візу без запрошення?

Так, відповідно до статті 10 Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Туркменістану «Про взаємні поїздки громадян», запрошення на оформлення віз громадянам Туркменістану не вимагається у випадку володіння нерухомості на території України чи для необхідності реалізації права наслідування.

Увага! Тільки по пред’явленню документів, що це засвідчують.

- Я громадянин Туркменістану, планую навчатися на очній формі в Україні. Чи можу я отримати довгострокову візу на термін більше 45 днів?

Довгострокова віза оформлюється закордонними дипломатичними установами України лише на 90 днів для в’їзду в Україну і оформлення протягом цього терміну посвідок на тимчасове або постійне проживання. Такі посвідки дають право на довготермінове перебування в Україні, а також право перетину державного кордону України без оформлення візи.

- Яку кількість готівки я можу перевозити через державний кордон України без декларування? 

Через державний кордон України без митного декларування дозволяється перевозити готівку в еквіваленті не більше 10000 євро.

- Який термін оформляється віза для в’їзду в Україну?

Строк оформлення візи становить до 10 робочих днів з дати отримання візової анкети та документів, необхідних для оформлення візи, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Строк оформлення візи може бути продовжено до 30 календарних днів у разі необхідності проведення подальшої перевірки зазначених документів.

Термінове оформлення візи (до 5 робочих днів) здійснюється за бажанням іноземця та особи без громадянства та у разі можливості у строки, що визначаються дипломатичним представництвом або консульською установою України.

- Я громадянка Туркменістану, планую навчатися в Україні, які документи необхідно пред’явити в Посольство для оформлення довгострокової візи?

Для оформлення довгострокової візи з метою навчання в Україні вам необхідно пред’явити оригінали та копії наступних документів: запрошення (зареєстроване в установленому порядку), документ, що підтверджує фінансову забезпеченість на період дії візи (45 днів плюс 5 днів додатково), закордонний паспорт, документ про попередню освіту, документ (додаток до документа про освіту), в якому міститься інформація про вашу успішність з навчальних дисциплін, документ про народження, медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений офіційним органом охорони здоров’я Туркменістану,  та виданий не пізніше ніж за два місяці до від’їзду на навчання в Україну, 2 фотокартки розміром 30:40 мм, заява-анкета, квитанція про сплату консульського збору. Документи про освіту та народження необхідно нотаріально посвідчити та перекласти на українську мову. Копія паспорту та медична довідка мають бути перекладені на українську мову.

- Ми, громадяни України, плануємо відвідати Туркменістан. Чи потрібно нам по приїзду звертатися до компетентних органів щодо реєстрації?

Так, відповідно до законодавства Туркменістану, іноземці та особи без громадянства, в тому числі і громадяни України, повинні протягом 3 робочих днів (день приїзду не враховується) звернутися до територіальних підрозділів Державної Міграційної Служби Туркменістану для реєстрації. Дана вимога стосується і випадку, коли ви змінюєте адресу проживання, переїзд в інший населений пункт, тощо. Також, протягом 3 робочих днів після Вашого від’їзду запрошуюча сторона повинна звернутися до даної служби Туркменістану з метою зняття вас з реєстрації.

Увага! Мінімальний штраф за порушення міграційно-візового режиму Туркменістану становить близько 400 доларів США.

- Я громадянин України, в мене наявне запрошення для в’їзду в Туркменістан, але я не маю можливості зараз звернутися до Посольства Туркменістану в Україні для оформлення відповідної візи, чи можу я оформити візу по приїзду в Туркменістан?

Так, за умови наявності запрошення, оформленого в Державній Міграційній Службі Туркменістану, ви можете оформити візу для в’їзду в Туркменістан в міжнародних аеропортах міст Ашгабат, Туркменбаші, Мари, а також в морському порту міста Туркменбаші.

Імміграція

- На даний час я громадянка Туркменістану, але народилася на території України. Я маю намір повернутися в Україну на завжди, чи можу я оформити дозвільні документи через Посольство, що для цього необхідно?

Відповідно до статті 4 Закону України «Про імміграцію» у Вас є право на імміграцію в Україну та отримання дозволу поза квотою, оскільки Ви маєте право на набуття громадянства України за територіальним походженням. Пакет документів ви можете подати до Посольства України в Туркменістані.

- Я громадянка Туркменістану українського походження, маю дійсну п’ятирічну короткострокову візу в Україну. Чи можу я під час перебування в Україні подати документи щодо імміграції?

Так, відповідно до пункту 2 статті 9 Закону України «Про імміграцію», особи, які перебувають в Україні на законних підставах, подають заяви щодо імміграції в Україну до органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань імміграції за місцем їх проживання. Тобто, Вам необхідно звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби України по місцю свого проживання

- Я громадянка Туркменістану українського походження, чи потрібно мені при подачі документів на імміграцію в Україну в Посольство надавати документи про стан мого здоров’я та довідку про відсутність судимості на території Туркменістану?

Оскільки відповідно до законодавства України Ви маєте право на набуття громадянства України за територіальним походженням та отримання дозволу на імміграцію в Україну поза квотою, документ, виданий лікувально-профілактичним закладом, про те, що Ви не є хворою на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інфекційні захворювання, перелік яких визначено центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я, а також довідка, видана компетентним органом Туркменістану про відсутність судимості Не вимагається.

- Скільки коштує оформлення дозволу на імміграцію в Україну?

Прийом заяви про надання дозволу на імміграцію в Посольстві України в Туркменістані складає 150 доларів США. Після отримання від територіальних підрозділів Державної міграційної служби України відповідного дозволу (термін дії дозволу 1 рік з дати видачі), Вам необхідно буде звернутися до Посольства щодо оформлення довгострокової візи для в’їзду в Україну. Оформлення візи у звичайному порядку складає 85 доларів США.

- Я громадянка Туркменістану близько півроку тому подала до Посольства документи на імміграцію в Україну і досі не отримала відповідь. Чи може мені бути відмовлено?

Відповідно до чинного законодавства України, у наданні дозволу на імміграцію в Україну може бути відмовлено:

- особам, засудженим до позбавлення волі на строк більше одного року за вчинення діяння, що відповідно до законів України визнається злочином, якщо судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку;

- особам, які вчинили злочин проти миру, воєнний злочин або злочин проти людяності та людства, як їх визначено в міжнародному праві, або розшукуються у зв’язку із вчиненням діяння, що відповідно до законів України визнається тяжким злочином, або проти яких порушено кримінальну справу, якщо попереднє слідство за нею не закінчено;

- особам, хворим на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інфекційні захворювання, перелік яких визначено центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я;

- особам, які в заявах про надання дозволу на імміграцію зазначили свідомо не правдиві відомості чи подали підроблені документи;

- особам, яким на підставі закону заборонено в’їзд на територію України. 

Питання нотаріату

- Мені потрібно видати довіреність на вчинення дій від мого імені. Чи буде довіреність, засвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі.

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, копія довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера, місце реєстрації тощо.

- Протягом якого терміну Посольством України в Туркменістані вчиняються нотаріальні дії, зокрема посвідчуються довіреності тощо?

У день подачі повного пакету документів, необхідних для вчинення нотаріальної дії.

- Я проживаю не в Ашгабаті, чи можу я оформити довіреність поштою? Чи є обов’язковим моя присутність для оформлення нотаріального посвідченого документу?

Нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консулом.

- Ми громадяни України, тимчасово перебуваємо на території Туркменістану, нам необхідно нотаріально посвідчити документ, але ні я ні мої рідні, не можемо приїхати в Посольство його оформити, як нам бути?

Нотаріальні дії на території Туркменістану здійснюються будь-яким нотаріусом. У разі неможливості вчинити нотаріальну дію у Посольстві, її можна зробити у туркменського нотаріуса.

Документ (свідоцтво, заяву, довіреність), посвідчений туркменським нотаріусом, не потребує легалізації, оскільки як Україна так і Туркменістан є учасниками Конвенції «Про правову допомогу і правові відносини по цивільним, сімейним і кримінальним справам»  від 22.01.1993 року (м. Мінськ), але необхідно здійснити офіційний переклад на українську мову.

- Я знаходжуся в Туркменістані у довготерміновому відрядженні (робота в українській компанії), мені необхідно нотаріально оформити довіреність (я  планую продати квартиру в Україні), що для цього необхідно?

Для оформлення довіреності потрібно прибути до Посольства України в Туркменістані (контактні дані) ОСОБИСТО(будь-яка нотаріальна дія вчинюється за особистої присутності особи-заявника).

При цьому необхідно мати:

1) дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон та копію його першої сторінки;

2) копію паспорта громадянина України («внутрішнього паспорта»)

3) номер ідентифікаційного коду ДРФО;

4) копію паспорта громадянина України («внутрішнього паспорта») тієї особи, на яку оформлюється довіреність

5) номер ідентифікаційного коду ДРФО особи, на яку оформлюється довіреність.

А також, для нотаріального посвідчення довіреності на розпорядження, продаж, оренду нерухомого майна (квартири, будинку, земельної ділянки, гаража), окрім особистих документів та відомостей про повіреного, необхідно документально підтвердити право власності на це майно (квартиру, гараж, землю, будинок), тобто пред’явити правовстановлюючий документ або його копію.

Такими документами можуть бути:

- «Свідоцтво про право власності на житло» або

- «Свідоцтво про приватизацію житла (квартири)» або

- «Свідоцтво про право на спадщину» або

- «Договір купівлі-продажу» (нотаріально посвідчений) або

- «Договір міни» (нотаріально посвідчений) або

- «Договір дарування» (нотаріально посвідчений)

- витяг з реєстру про право власності на нерухоме майно.

- Мені необхідно надати дозвіл на виїзд моєї дитини за межі України (виготовлення моїй дитині проїзного документу дитини/ закордонного паспорта). Чи можна це зробити в Посольстві України в Туркменістані?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на відповідній заяві (проекти заяв можна отримати в консульському відділі).

Для цього Вам необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства в години прийому громадян (без попереднього запису), мати при собі дійсний документ, що посвідчує Вашу особу та громадянство (закордонний  паспорт), а також мати інформацію стосовно ПІБ Вашої дитини, дати її народження, даних проїзного документа дитини (у разі наявності документа) та ПІБ особи, яка супроводжуватиме дитину, даних її закордонного паспорта.

- Як мені отримати документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків?

З інформацією про порядок реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків можна ознайомитись за цим посиланням.

Питання щодо громадянства України

- Батько моєї дитини – громадянин Туркменістану. Моя дитина також отримала громадянство Туркменістану. Чи є у неї громадянство України? 

Якщо Ваша дитина народилася після 01.03.2001 року, вона набула громадянства України з моменту свого народження. До 18 років вона може (але не зобов’язана) зберігати громадянство обох країн. Проте, з моменту повноліття їй доведеться визначитися, у громадянстві якої з країн вона хоче перебувати та вийти з громадянства іншої країни, оскільки як Україна, так і Туркменістан виходять з принципу єдиного громадянства. Разом з тим, Ви, як законний представник своєї дитини,  можете вивести її з громадянства України до досягнення нею повноліття (вихід дозволений як разом з одним з батьків, так і окремо). З 14 років для виходу дитини з громадянства за заявою одного з батьків потрібна нотаріально засвідчена згода дитини.

- Я громадянка України, як зареєструвати громадянство України для моєї дитини, яка народилася на території Туркменістану?

Посольство здійснює реєстрацію громадянства України за народженням протягом 1-3 днів з дня подачі відповідних документів. Для цього один з батьків дитини, яка народилася після 01.03.2001 р., особисто звертається до консульського відділу Посольства із відповідною заявою та документами.

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна.

- Моя дитина не має гарантії громадянства Туркменістану, оскільки вона набула громадянство Туркменістану з моменту народження через батька - громадянина Туркменістану. Який документ потрібен для виходу з громадянства України?

Якщо дитина набула громадянства іншої країни за народженням, то для виходу з громадянства України слід надати документ, який підтверджує наявність у дитини іншого громадянства. У такому випадку слід надати до консульського відділу Посольства копію її паспорта громадянина Туркменістану (перша сторінка)  в 4-х екземплярах.

- Я хочу відмовитись від українського громадянства, оскільки туркменська сторона пообіцяла мені надати громадянство Туркменістану.

Оскільки Туркменістан, як і Україна визнає принцип єдиного громадянства, Вам необхідно отримати рішення туркменської сторони, в якому буде зазначено, що Вам може бути гарантовано громадянство Туркменістану за умови виходу з громадянства України протягом двох років. Також, Вам необхідно буде так чи інакше порушувати клопотання про вихід з громадянства України. 

- Якщо я виходжу з громадянства разом з неповнолітньою дитиною, для неї потрібно заповнювати окрему заяву?

Дані про дітей (особи до 18 років, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі) мають бути внесені до блоку питань №2 Вашої заяви-анкети. Окрема заява-анкета на дитину оформлюється лише у випадку її самостійного виходу з громадянства України за клопотанням одного з батьків. Проте, з 14 років дитина має дати згоду на вихід з громадянства за клопотанням одного з батьків.

Питання оформлення постійного місця проживання за кордоном

- Я проживаю в Туркменістані 7 років. Отримав дозвіл міграційної служби на постійне проживання. Чи необхідно звертатися в Посольство для оформлення ще якихось документів?

Посвідка на проживання, видана компетентними органами Туркменістану, свідчить про те, що туркменською стороною Вам надано дозвіл легального перебування в країні. Водночас Ви, відповідно до законодавства України, вважаєтесь таким громадянином України, який зареєстрований на території України і тому Вам необхідно оформити дозвіл компетентних органів України на постійне проживання на території іншої країни. Зазначену процедуру Ви можете здійснити як через Посольство України в Туркменістані, так і самостійно, подавши документи в Україні або оформити довіреність на іншу особу, яка б займалась Вашими документами.

По завершенню цієї процедури (як правило розгляд питання компетентними органами України триває до шести місяців) Ви маєте право стати на постійний консульський облік у Посольстві.

- Я громадянин України, проживаю в Туркменістані протягом останніх 12 років, кожного року оформляю відповідну візу в міграційній службі. Чи може Посольство вплинути на міграційну службу щодо отримання мною дозволу на постійне місце проживання в Туркменістані?

Нажаль, ні. Оформлення дозволу на постійне проживання в Туркменістані знаходиться виключно в компетенції Державної Міграційної Служби Туркменістану і надається тільки відповідним Указом Президента Туркменістану. З даного питання вам необхідно звернутися до територіального підрозділу даної служби для подачі документів на оформлення дозволу на постійне проживання в Туркменістані.

Паспортні питання

- Як я можу оформити закордонний паспорт, не виїжджаючи з Туркменістану?

Посольство України в Туркменістані приймає документи на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон для громадян України за умови надання повного пакету документів, передбачених Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Детально про перелік документів та порядок оформлення паспортів можна прочитати тут.

Увага! Строк оформлення закордонного паспорта через закордонні дипломатичні установи України може становити до 3-х місяців.

- Я на законних підставах проживаю в Туркменістані. Термін дії мого закордонного паспорта України закінчується. Чи можу я його подовжити у Посольстві? 

Ні. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон відповідно до чинного законодавства України не подовжується.

- Я хочу оформити новий закордонний паспорт, але в моєму старому паспорті (проїзному документі дитини) є дійсна віза. Чи можна залишити старий паспорт (проїзний документ дитини) після оформлення нового?

Відповідно до чинного законодавства України у сфері оформлення проїзних документів громадяни України можуть одночасно використовувати не більше двох проїзних документів.  Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності його здавати при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта (при цьому Ваш старий паспорт анулюється та повертається Вам для подальшого використання).

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здавати відразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

- Я втратив свій закордонний паспорт під час перебування у Туркменістані. Як можна оформити новий паспорт через Посольство?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою. На підставі отриманої з поліції довідки про Ваше звернення, а також документів, визначених Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон, Вам може бути оформлено паспорт через Посольство.

Увага! Строк оформлення закордонного паспорта через закордонні дипломатичні установи України може становити до 3-х місяців.

- Я подаю документи на новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон. В моєму старому паспорті написання прізвища/ім`я відрізняється від написання їх в посвідці на проживання. Чи можу я викласти своє прізвище/ім`я відповідно до написання їх в документах, виданих компетентними органами Туркменістану?

Відповідно до чинного законодавства України, на письмове  прохання громадянина написання прізвища та імені латинськими літерами може бути виконано відповідно до їх написання у документах, виданих відповідними органами іноземної держави. 

- Я втратила свій закордонний паспорт під час перебування у Туркменістані, інших документів, які підтверджують громадянство України, на руках я не маю, але мені терміново потрібно виїхати в Україну. Як мені може допомогти Посольство?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою.  На підставі отриманої з поліції довідки про Ваше звернення, а також документів, визначених Правилами оформлення і видачі посвідчення особи на повернення в Україну, Вам може бути оформлено тимчасовий проїзний документ, на підставі якого Ви зможете виїхати до України - посвідчення особи на повернення в Україну.

Більш детальна інформація щодо оформлення посвідчення – за цим посиланням.

- Я вийшла заміж за громадянина Туркменістану. Чи визнаватиметься мій шлюб в Україні? Після реєстрації шлюбу взяла прізвище чоловіка. Чи потрібно мені отримувати новий паспорт?

Шлюб, який укладений на території Туркменістану, визнається на території України. Оскільки Україна і Туркменістан є учасниками Конвенції «Про правову допомогу і правові відносини по цивільним, сімейним і кримінальним справам»  від 22.01.1993 року (м. Мінськ), легалізації свідоцтва про шлюб не потрібна. У разі наявності реєстрації (прописки) в Україні, тобто не оформлення Вами процедури ПМП (дозволу компетентних органів України на постійне проживання за кордоном) та, відповідно, українського внутрішнього паспорта – Вам необхідно починати з обміну саме цього внутрішнього паспорта за місцем реєстрації в Україні, а лише після цього Ви маєте право на отримання нового закордонного паспорта.

УВАГА! Ця норма не стосується тих осіб, які виявили готовність оформлювати ПМП у Туркменістані через Посольство України.

Для уникнення непорозумінь при перетині кордону (як тимчасовий засіб) Ви мате право пред’являти для проходження паспортного контролю разом з закордонним паспортом (в якому вказане дошлюбне прізвище) документа про одруження, виданого в Туркменістані.   

- Я прибув до Туркменістану з туристичною метою місяць тому, планую перебувати в цій країні ще один місяць, у моєму закордонному паспорті закінчуються вільні сторонки. Чи можу я розраховувати на оформлення мені Посольством України в Туркменістані нового закордонного паспорта за таких обставин?

Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон передбачено, що до клопотання про оформлення паспорта має додаватися один з таких документів:

- документ (відмітка в паспорті), що підтверджує постійне проживання в Туркменістані;

- документ (відмітка в паспорті), що підтверджує право на тимчасове проживання в Туркменістані;

- документ (відмітка в паспорті), що підтверджує факт такого проживання на території Туркменістану не менше шести місяців на момент подачі заяви-анкети на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, наприклад: договір оренди житла, рахунок про оплату комунальних послуг, дата-штамп про перетин кордону у паспорті тощо;

Оскільки у Вашому випадку зазначені вище документи відсутні, то паспорт ви отримати, на жаль, не зможете.

Разом з цим, за відсутності у Вашому паспорті вільних сторінок Ви можете звернутися  до Посольства з проханням про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну.

- Я громадянка України, мій чоловік – громадянин Туркменістану. Які документи необхідно надати для внесення даних про мою дитину, яка народилася на території Туркменістану, до мого закордонного паспорта? Чи можна оформити дитині проїзний документ дитини через Посольство?

Посольством вносяться відомості про народжених на території Туркменістану дітей до паспортів батьків за умови надання відповідних документів. З переліком документів можна ознайомитися на нашій сторінці. Внесенню відомостей про дитину до паспортів батьків має передувати оформлення набуття дитиною громадянства України (детальніше тут).

Проїзні документи дитини Посольством не оформлюються.  Зазначений вид проїзних документів оформлюється територіальними органами Державної міграційної служби України за місцем реєстрації в Україні.

Водночас, Посольство приймає документи для оформлення дітям закордонних паспортів, оскільки Туркменістан вимагає окремий паспортний документ для дітей з народження. З інформацією про перелік документів та порядок виготовлення паспортів можна ознайомитися тут.

Голосування громадян України за кордоном

- Як мені проголосувати, якщо я проживаю в Туркменістані, але не стою на консульському обліку?

У випадку, якщо виборець який проживає за кордоном не стоїть на консульському обліку, закордонна дипломатична установа України може не володіти інформацією про його перебування на території відповідної іноземної держави. Такому виборцю для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці необхідно завчасно (однак, враховуючи процедуру виготовлення списків виборців, не пізніш як за п’ять днів до дня голосування змінити свою виборчу адресу, особисто звернувшись з відповідною заявою до Посольства.

До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. Форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси розміщена на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у розділі "Державний реєстр виборців" (зміна персональних даних).

- Чи можливо включитися до списку виборців у день голосування?

Ні, неможливо.

Законодавством не передбачено можливості включення дільничною виборчою комісією громадян України до списку виборців на закордонній виборчій дільниці у день голосування.

-  Я тимчасово перебуваю у закордонному довготерміновому відрядженні Туркменістані, працюю в українській компанії, у зв’язку з цим я став на консульський облік в Посольстві України в Туркменістані минулого місяця. Як я можу ознайомитись зі своїми даними у списку виборців Посольства?

Для закордонної виборчої дільниці складаються попередній та уточнений списки виборців. Попередній список виборців передається дільничній виборчій комісії закордонної виборчої дільниці не пізніш як за шістнадцять днів до дня голосування. Наступного дня після отримання попереднього списку виборців він надається для загального ознайомлення. Кожний громадянин має право ознайомитися зі списком виборців у приміщенні відповідної виборчої комісії та перевірити правильність внесення до нього відомостей.

У разі виявлення виборцем неправильностей у попередньому списку виборців на закордонній виборчій дільниці (у тому числі щодо невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб) він має право особисто подати дільничній виборчій комісії відповідну заяву, до якої додаються необхідні документи (копії документів).

Заява про уточнення попереднього списку виборців на закордонній виборчій дільниці викладається в довільній формі.

Така заява може бути подана не пізніш як за п’ять днів до дня виборів.

- Які умови для голосування на виборах за межами України?

Для того, щоб виборцю реалізувати своє право голосу за межами України необхідно:

- бути включеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці.

- мати при собі документ, що підтверджує громадянство України та є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт).

Увага! Отримати виборчий бюлетень на закордонній виборчій дільниці на підставі паспорта громадянина України не можливо.

Якщо термін дії Вашого закордонного паспорта закінчився, Вам потрібно звернутися до консульського відділу Посольства.

- Яким чином поновлюються дані про виборців які перебувають або проживають за кордоном?

Відомості про виборців, які проживають або перебувають за межами України, до органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України подають керівники закордонних дипломатичних установ України. Такі відомості подаються щомісячно на підставі даних консульського обліку. Більш детальну інформацію про консульський облік можна отримати за цим посиланням.

Тарифи консульського збору

- Як сплатити консульський збір за вчинення консульських дій Посольством України в Туркменістані?

Сплата за вчинені у Консульському відділі Посольства України в Туркменістані консульські послуги здійснюється виключно через Державний банк зовнішньоекономічної діяльності Туркменістана (м.Ашгабад, вул. Гарашизлик (колишня Радянська) на рахунок Посольства.

Документи на опрацювання у Консульському відділі приймаються виключно у разі пред’явлення заявником оригіналу квитанції.

Звертаємо увагу на те, що в Консульському відділі не приймається готівка, банківські чеки, кредитні картки, а також сплата, здійснена через Інтернет та поштою.

Консульський облік

- Я приїхав в Туркменістан у довготермінове службове відрядження – робота в українській компанії, чи обов’язково мені ставати на консульський облік в Посольстві?

Постановка на консульський облік є Вашим правом, а не обов’язком. Тому прийняти рішення стати на консульський облік чи ні можете виключно Ви самі. Разом з цим, Посольство рекомендує ставати на консульський облік. У такому випадку, в разі виникнення надзвичайної ситуації, Посольство матиме, до прикладу, інформацію про місце Вашого перебування на території Туркменістану, а відтак і більше можливостей терміново допомогти Вам. А також Посольство внесе ваші дані до Державного реєстру виборців і ви зможете брати участь у виборах безпосередньо на території Туркменістану.

Витребування документів

- Чи можу я витребувати документи з України в терміновому порядку?

До консульських дій з питань витребування терміновий порядок не застосовується.

Засвідчення документів

- Я громадянка України, планую на території Туркменістану здійснювати певні дії на підставі довіреності, яка оформлена українським державним нотаріусом. Чи буде дійсний даний документ, чи потрібно його легалізовувати?

Відповідно до статті 13 Конвенції «Про правову допомогу і правові відносини по цивільним, сімейним і кримінальним справам» від 22.01.1993 року (м. Мінськ), учасниками якої є  і Україна і Туркменістан, документи, що на території однієї з Договірних Сторін виготовлені або засвідчені установою або спеціально на те уповноваженою особою в межах їх  компетенції і за установленою формою і скріплені гербовою печаткою, приймаються на територіях інших Договірних Сторін без якого-небудь спеціального посвідчення. Тому, ваша довіреність є дійсною на території Туркменістану без будь-якої легалізації.

- Я громадянка України, вийшла заміж за громадянина Туркменістану. Чи буде дійсним шлюб на території України?

Так, шлюб, який укладений на території Туркменістану, визнається на території України. Оскільки Україна і Туркменістан є учасниками Конвенції «Про правову допомогу і правові відносини по цивільним, сімейним і кримінальним справам»  від 22.01.1993 року (м. Мінськ), легалізації свідоцтва про шлюб не потрібна.

Реєстрація актів цивільного стану

- Я громадянин України, наразі перебуваю в Туркменістані та маю намір одружитися з громадянкою Туркменістану. Чи може Посольство України в Туркменістані зареєструвати наш шлюб?

Нажаль, ні. Закордонні дипломатичні установи реєструють шлюб лише між громадянами України.

Загальні питання

Де можна отримати інформацію, яка допоможе мені облаштуватися на території України після тривалого перебування за кордоном?  

Корисну інформацію громадянам України: для тих, хто повертається до України після тривалого перебування за кордоном, у вигляді інформаційної брошури, можна завантажити тут.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux