Посольство України в Туркменістані

Київ 18:31

В Туркменістані завершилася виставка українського декоративно-прикладного мистецтва

05 листопада 2018, 15:57

1-2 листопада 2018 року в Музеї образотворчого мистецтва Туркменістану проходила виставка українського декоративно-прикладного мистецтва, присвячена дружбі та історичній спільності українського і туркменського народів.

В рамках виставки, яку організувало Посольство України в Туркменістані за сприяння Міністерства культури Туркменістану, було представлено авторські ляльки роботи української майстрині Ірини Стрілько, роботи українських майстрів художньої вишивки (рушники, вишиванки, скатертини та серветки) та Петриківського розпису.

Окреме місце в експозиції зайняли роботи туркменської майстрині Айни Патарової, які стали містком, що демострував давність зв’язків та історичну спільність наших культур. Яскраві картини на домотканому полотні прекрасно відтіняли українські рушники на небіленому льоні, а її картини-килими з шерсті (кошми), виконані у техніці, що поєднує давні туркменські традиції та сучасні європейські методики, природньо поєдналися з вовняними шалями, зв’язанами українськими майстринями із застосуванням техніки валяння шерсті.

Протягом двох днів експозицію відвідали співробітники дипломатичних представництв, акредитованих в Туркменістані, представники туркменської громадськості та митецьких кіл, закордонні українці та робітники українських компаній і члени їх сімей, жителі столиці. 

Виставка була також широко висвітлена Національним туркменським телебаченням.

Останні новини

Інформація для потенційних партнерів щодо інвестиційного потенціалу України | 20 грудня 2019, 15:05

Україна зацікавлена у налагодженні взаємовигідного міжнародного співробітництва. 

Посольсво України в Туркменістані презентувало національні страви | 12 грудня 2019, 14:06

11 грудня 2019 року Посольство України в Туркменістані взяло участь у виставці національних кухонь, яка проходила в Інституті міжнародних відносин Туркменістану (ІМВ) в рамках святкових заходів до Міжнародного дня нейтралітету.

Інформація для потенційних партнерів щодо інвестиційного потенціалу Запорізької області | 11 грудня 2019, 14:38

Запорізька область (Україна) зацікавлена у налагодженні взаємовигідного міжнародного співробітництва.  Більш детальну інформацію (англійською мовою) можна знайти на сайті області: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=ZE6dtrgNtDg&feature=emb_logo

Оголошено прийом заявок на Національний конкурс “Благодійна Україна – 2019” | 09 грудня 2019, 12:48

Асоціація благодійників України оголошує активну фазу Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2019». Конкурс є відкритим та направлений на підтримку проектів.