Двосторонні відносини між Україною і Туркменістаном у науково-технічній сфері базуються на Договорі про науково-технічне співробітництво, який набув чинності 23 грудня 1998 року.
Відповідно до Договору, міністерства науки і освіти України і Туркменістану мають фінансувати науково-технічні проекти в різних галузях, які дозволяють сторонам, на комерційній основі, використовувати результати науково-дослідних робіт.
Перспективні напрямки науково-технічного співробітництва між Україною і Туркменістаном:
- нафтогазова сфера,
- електроенергетика,
- нафтохімія,
- геологорозвідка,
- сейсмологія,
- охорона навколишнього середовища,
- архітектура та містобудування,
- медицина,
- космічна галузь,
- сільське господарство.
З метою активізації співробітництва у науково-технічній сфері 12 вересня 2011 року було підписано Угоду про співробітництво між Національною академією наук України та Академією наук Туркменістану. З метою реалізації, закладених у Угоду положень, у березні 2013 р., в рамках державного візиту Президента Туркменістану в Україну, було підписано Програму про співробітництво між Національною академією наук України та Академією наук Туркменістану на 2012-2016 рр., що визначила конкретні напрямки співробітництва.
З метою активізації співробітництва у науково-технічній сфері сторонами опрацьовується питання підписання нової Угоди про співробітництво між НАН України і АН Туркменістану з більш реалістичними спільними проектами. Текст Угоди і перелік проектів щодо співпраці науковців двох країн (додаток до Угоди) сторонами було погоджено у 2017 р.
Наразі туркменська сторона розмірковує над згаданим переліком спільних проектів.
У 2019 р. та у 2020 р. Посольство опрацьовує ідею створення нового, більш дієвого механізму двосторонньої співпраці в галузі науки, зокрема українсько-туркменської Ради науковців, яка б могла допомогти туркменським здобувачам отримати наукову ступінь в Україні.